Aktualności

Na derby czekam z niecierpliwością

Kinga Sylwestrzak to Lubuszanka, którą kojarzyć możecie z bloga "Blondynka o sporcie", a aktualnie jako prezenterkę w telewizji Canal Plus podczas spotkań PGE Ekstraligi.

W piątek odbędą się 102 Derby Ziemi Lubuskiej. Jak postrzegasz to spotkanie?
Każdy mecz jest wyjątkowy i ma swoje emocje. Ale jako Lubuszanka czekam na derby z ogromną niecierpliwością. Pochodzę z takich rejonów Polski, że mam bardzo blisko do Gorzowa i do Zielonej Góry. Każda drużyna ma o co jechać. Ich cele są różne, ale to dodaje smaczku tej rywalizacji.

Moje Bermudy Stal Gorzów mierzy wysoko, natomiast Marwis.pl Falubaz Zielona Góra mocno walczy o utrzymanie się w PGE Ekstralidze. Czy wobec tego to nie będzie mecz do jednej bramki?
Sugerując się tylko statystykami można tak stwierdzić. Jednak statystyki mówią dużo, ale nie to, co najważniejsze. To spotkanie drużyn, które mają inne priorytety w tym sezonie, ale zarówno jeden, jak i drugi jest bardzo istotny. A poza tym emocje i magia wokół derbów jednak nie słabną. Wszystko się może zdarzyć, dlatego nie pokusiłabym się o żadne wyrokowanie i wskazywanie wyniku.

Ale do której drużyny jest Ci bliżej sercem?
Moja rodzinna miejscowość leży bliżej Zielonej Góry. W tym mieście ukończyłam szkołę średnią i mieszkałam przez trzy lata. Mimo że po wielu zawodowych podróżach stałam się neutralna, to z przyjemnością wspominam czas spędzany przy W69.

Do zakończenia sezonu zostały nam zaledwie trzy mecze. Uważasz, że Marwis.pl Falubaz zostanie w PGE Ekstralidze?
Trudno mi sobie wyobrazić PGE Ekstraligę bez którejkolwiek z drużyn, walczących o utrzymanie. Razem tworzymy przecież emocje i widowisko na najwyższym poziomie, niestety taka jest przypadłość tego sportu, że ktoś musi spaść. Ale na dziś nie wyobrażam sobie, by Falubazu zabrakło w PGE Ekstralidze.

Dziękuję.