Aktualności

Oczekiwanie, wzruszenie, radość. Za nami 8. edycja Falubazowych Mikołajek

Oczekiwanie, wzruszenie, radość to emocje, które każdego roku przeżywają dzieci, młodzież i potrzebujące rodziny, gdy odwiedza ich Falubazowy Mikołaj. W tym roku naszym mikołajkowym busem przejechaliśmy setki kilometrów od Zielonej Góry po Cybinkę i Wschowę. W rolę pomocników świętego Mikołaja wcielili się m.in. prezes ZKŻ SSA Zdzisław Tymczyszyn, kapitan Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Sebastian Niedźwiedź, Arek Potoniec i nasi adepci. Dla każdego z nich spotkanie z fanami w świątecznej atmosferze było niezwykłym przeżyciem. - Uśmiech dziecka to piękny widok, my tych uśmiechów zobaczyliśmy ponad 2 tysiące, wręczając paczki z falubazowym akcentem. Uczestniczenie w tej akcji charytatywnej to dla nas, sportowców wielki zaszczyt - mówi kapitan Ekantor.pl Falubazu Piotr Protasiewicz.

W tym roku pierwszy raz podczas naszej akcji wprowadziliśmy charytatywne cegiełki o różnych nominałach do kupienia za pośrednictwem Allegro. W ten sposób mieszkaniec każdego miasta w Polsce i zagranicą mógł zostać pomocnikiem Falubazowego Mikołaja i w podziękowaniu otrzymać specjalny certyfikat. Odzew był całkiem spory, a jeden z bardziej wzruszających momentów to ten, kiedy odwiedzili nas podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Parasol”, by kupić swoją cegiełkę. – Nasze dzieciaki uczą się w ten sposób, że w życiu nie należy tylko brać, ale warto podarować coś od siebie innym – mówi kierownik ośrodka Wioletta Żukowska.

Bardzo ważnym elementem przygotowań do Falubazowych Mikołajek były jak co roku licytacje atrakcyjnych gadżetów, przekazanych przez polskich sportowców i artystów. Fundusze zdobyte w ten sposób pozwalają nam na uszykowanie jak najbogatszych paczek. W tym roku kibice licytowali m.in. kask Piotra Protasiewicza i trening snookera z jego udziałem, skok spadochronowy z Patrykiem Dudkiem, koszulki Arkadiusza Milika i Grzegorza Krychowiaka, czy funkcję asystenta Marka Cieślaka na treningu naszej drużyny.

Dzięki temu, że nasza akcja angażuje tak wiele znanych osobowości kibice mogą zakupić niedostępne nigdzie indziej przedmioty, a przy okazji przyczynić się do przygotowania jak największej liczby paczek. Co trafia do każdej z nich? Głównym prezentem jest falubazowy gadżet. W historii akcji były to kubki, szaliki, czapki, koszulki oraz vlepki, a teraz dzieciaki cieszyły się z żółto-biało-zielonych czapek na zimę.

I pomyśleć, że Falubazowe Mikołajki rozpoczęły się osiem lat temu od kilkuset paczek rozdanych w Zielonej Górze oraz w miastach, w których funkcjonowały kibicowskie fan cluby… Już teraz myślimy o dziewiątej edycji akcji, podczas której wręczona zostanie paczka numer 20 000!