Oskar Hurysz w Zielonej Górze!

Oskar Hurysz to zawodnik, którego wielu określiło odkryciem sezonu 2023. Dziś oficjalnie dołącza on do zielonogórskiej drużyny i wzmacnia jej formację młodzieżową na sezon 2024.

- Cieszę się, że dołączam do zielonogórskiej drużyny. Szukałem miejsca, w którym dostaną odpowiednią ilośc startów. Jestem na taki etapie kariery, że potrzebuję jak najwięcej jazdy. Tu mam to zapewnione. Dodatkowo dostanę okazję startu w PGE Ekstralidze, gdzie zdobędę kolejne doświadczenie. Dziękuję za zaufanie Panu Piotrowi Protasiewiczowi, z którym dużo rozmawialiśmy przed podjęciem decyzji. Trochę to trwało, ale było to dla mnie ważne, więc potrzebowałem czasu. Zielona Góra to mój czwarty klub w karierze, chciałbym zostac tutaj na dłuzej - powiedział Oskar Hurysz.

Oskar od początku jazdy na motocyklu żużlowym udowadniał swój duży talent. Licencję w klasie 250cc zdał bowiem po zaledwie trzech miesiącach treningów we wrześniu 2019 roku. Oskar pierwsze kółka na torze kręcił pod okiem, m.in. Krzysztofa Jabłońskiego w szkółce gnieźnieńskiego Startu. Barwy tego klubu reprezentował w sezonie 2020, m.in. w Pucharze Ekstraligi. Zadebiutował w tym cyklu 23 lipca w Lesznie, a już 7 sierpnia we Wrocławiu cieszył się z pierwszego w swojej karierze miejsca na podium, zajmując drugie miejsce. 26 sierpnia Oskar po raz pierwszy zaprezentował się zielonogórskiej publiczności. W czwartej rundzie PE zdobył 10 punktów i zajął szóste miejsce. W końcowej klasyfikacji debiutant zajął wysokie czwarte miejsce z 74 punktami na koncie.

Oskar Hurysz licencję Ż w klasie 500cc uzyskał 30 marca 2021 roku na torze w Lesznie. 20 kwietnia zadebiutował w oficjalnych zawodach w dorosłym żużlu. W pierwszej rundzie eliminacyjnej DMPJ na torze w Gnieźnie zdobył 4 punkty w czterech biegach.

6 listopada 2021 Oskar Hurysz został przedstawiony jako nowy zawodnik gorzowskiej Stali. W barwach tej drużyny nasz nowy zawodnik startował głównie w turniejach młodzieżowych oraz rozgrywkach U24 Ekstraligi, ale miał także okazję zadebiutować w rozgrywkach PGE Ekstraligi. 3 czerwca w meczu Stali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski Oskar zdobył 2 punkty z bonusem. W swoim pierwszym biegu w najwyższej klasie rozgrywkowej przyjechał na drugim miejscu za plecami partnera z drużyny.

W sezonie 2023 Oskar reprezentował dwie drużyny. Rok zaczął od jazdy w gorzowskiej Stali w rozgrywkach U24 Ekstraligi oraz Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. W czerwcu został natomiast wypożyczony do pierwszoligowego PSŻ-tu Poznań. Ruch ten w perspektywie czasu można ocenić pozytywnie. Oskar dobrze prezentował się na pierwszoligowych torach, często będąc ważnym ogniwem Skorpionów. Doświadczenie ze startów w rozgrywkach ligowych przełożyło się na starty w zawodach młodzieżowych, w których Hurysz wciąż reprezentował klub z Gorzowa.

Kibice z Zielonej Góry zapamiętali z pewnością Oskara Hurysza z meczu Enei Falubazu w Poznaniu. Junior PSŻ-tu zdobył wtedy 7 punktów z bonusem, a w jednym wyścigu wygrał nawet z Rasmusem Jensenem. Hurysz świetny wynik osiągnął także w ostatnim meczu ligowym Skorpionów. W Landshut zdobył bowiem 13 punktów z bonusem w sześciu biegach.