Aktualności

Patryk Dudek: Niewiele brakowało do niespodzianki

Patryk Dudek był najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny w 102. Derbach Ziemi Lubuskiej. DuZers w sześciu biegach zdobył 13 punktów i jako jedyny pokonał Bartosza Zmarzlika. Świetny występ Patryka nie dał jednak upragnionego zwycięstwa Marwis.pl Falubazowi, który przegrał ostatecznie 48:42.

Postawiliśmy się dzisiaj gospodarzom dość mocno i to było widać na torze. Niewiele brakowało, a moglibyśmy mieć dużą niespodziankę. Szkoda, że nie udało się, ale Gorzów był dzisiaj faworytem. Są wyżej w tabeli, jechali na własnym torze. My jednak pokazaliśmy się z dobrej strony i możemy być z siebie zadowoleni - powiedział Patryk Dudek w rozmowie z Radiem Zielone Góra.

Dudek tylko w swoim pierwszym starcie zaliczył wpadkę i nie zdobył punktów. W kolejnych wyścigach przyjeżdżał na metę już tylko na pierwszym lub drugim miejscu.
W żużlu bardzo ważny jest początek zawodów, aby wstrzelić się w odpowiednie przełożenia. U mnie tego zabrakło. W pierwszym biegu już po trzech metrach jechałem ostatni i nic nie dało się zrobić. Później na szczęście było lepiej, ale trudno było od razu znaleźć odpowiednią zębatkę, na której chciałoby się przejechać całe zawody - dodał DuZers.