Aktualności

Patryk Dudek: Skupiam się na dobrym wyniku

Lider Marwis.pl Falubazu Zielona Góra Patryk Dudek w niedzielę przy W69 przewiduje bardzo zacięty pojedynek z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Ten mecz odbędzie się jeszcze bez udziału kibiców, ale od 15 maja wracają oni na trybuny, co będzie dodatkowym wsparciem dla każdej drużyny.

Przed nami Derby Ziemi Lubuskiej przy W69. Na co liczycie w tym spotkaniu?
Wszystko może się zdarzyć. Ja skupiam się na dobrym wyniku. Każdy z seniorów musi pojechać na równym poziomie, żeby uzbierać 46 punktów i wygrać kolejne derby przy W69. Nasze nastawienie jest pozytywne, mimo ostatnich porażek. Najważniejsza będzie dyspozycja dnia i dobre dopasowanie do toru. Wierzę, że teraz wykorzystamy atut tego, że jedziemy u siebie. Zapowiada się więc piękna walka przy W69.

Czy po tylu latach derby wywołują u Ciebie jeszcze jakikolwiek stres?
Biorąc pod uwagę fakt, że w derbach pojedziemy jeszcze bez kibiców, to nie mam zdania na ten temat. Kiedyś z pewnością było ciekawiej, bardziej kolorowo i emocjonalnie, bo kibice mocno przeżywali to, działo się wokół pojedynków Falubazu i Stali. Jedno jest pewne! Czeka nas bardzo trudne spotkanie z rozpędzoną gorzowską drużyną. Powtórzę za trenerem: zrobimy wszystko, aby się postawić rywalom.

Niedługo kibice znów pojawią się na stadionach, co pewnie doda Wam powera.
Cieszę się, że kibice wracają do nas na trybuny. To dodatkowy zastrzyk adrenaliny. Akurat tego dnia jedziemy mecz w Lesznie, a 30 maja już u siebie z kibicami. To nie są puste słowa, że oni są jak kolejny zawodnik. Ich obecność i doping na żywo to dla nas mega wsparcie. A my ścigamy się, by dać im jak najwięcej satysfakcji i radości, by w każdym meczu stworzyć niepowtarzalne widowisko.

11 maja organizujemy nabór do szkółki żużlowej. Co przekazałbyś chłopcom, którzy chcą się zgłosić?
Żeby nie oszukiwali mamy jak Andrzej Huszcza. Mi było łatwiej, bo father też był żużlowcem, ale to o niczym nie przesądza. Mamy świetnych trenerów, zapewniamy profesjonalny sprzęt, trzeba się tylko odważyć i spróbować swoich sił.