Aktualności

Piotr Pawlicki w Zielonej Górze!

Kolejna nowa twarz w zespole Enei Falubazu Zielona Góra. Do naszej drużyny dołącza Piotr Pawlicki, jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych polskich żużlowców. Multimedalista rozgrywek krajowych oraz międzynarodowych.

- Moje drogi z Zieloną Górą już wcześniej się krzyżowały, ale dopiero teraz doszło do poważnych rozmów. Dążyły do tego obie strony, udało się osiągnąć porozumienie no i jestem. Chcę dać zielonogórskim kibicom jak najwięcej radości w trakcie sezonu. Ja dobrze czuję się na torze w Zielonej Górze i zazwyczaj miałem tutaj dobre występy. W przyszłym sezonie stworzymy zespół, który stać będzie na naprawdę dobry wynik - powiedział Piotr Pawlicki.

Piotr Pawlicki ty wychowanek Unii Leszno. To w tej drużynie świętował swoje największe sukcesy. Sezon 2023 spędził we Wrocławiu w Betard Sparcie, z którą zajął drugie miejsce w rozgrywkach PGE Ekstraligi.

- Piotr Pawlicki to w mojej ocenia ciągle czołówka polskich żużlowców. Jego ostatnie sezony być może nie były perfekcyjnie, ale jestem przekonany, że nadal potrafi się ścigać i stać go na bycie liderem ekstraligowej drużyny - powiedział Piotr Protasiewicz, dyrektor sportowy zielonogórskiej drużyny.

- Piotr to walczak. Zawodnik z niesamowitym charakterem. Potrzebujemy takich żużlowców w drużynie przyszłym sezonie. Wierzę w to, że Piotr pójdzie w ślady swojego starszego brata i w barwach Enei Falubazu Zielona Góra będzie szybki i skuteczny - powiedział Wojciech Domagała, przewodniczący Rady Nadzorczej ZKŻ SSA.

PIOTR PAWLICKI - SYLWETKA ZAWODNIKA