Aktualności

Piotr Żyto trenerem Stelmetu Falubazu!

Zielonogórski Klub Żużlowy SSA informuje, że osiągnięte zostało porozumienie z nowym szkoleniowcem Stelmetu Falubazu Zielona Góra. W najbliższych dwóch sezonach naszą drużynę poprowadzi Piotr Żyto.

Dla Piotra Żyto to powrót do zielonogórskiego klubu. Funkcję trenera pierwszej drużyny pełnił on bowiem w sezonach 2009 i 2010. W tym czasie zdobył z naszym zespołem złoty oraz srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski. W sezonie 2019 Piotr Żyto był trenerem drużyny z Rybnika, z którą awansował do PGE Ekstraligi.

Przyjemnie jest wrócić do Zielonej Góry. W tym mieście mam dużo przyjaciół, a drużyna Falubazu zawsze była bliska mojemu sercu. Kilka dni temu obchodziliśmy 10 rocznicę wywalczenia złotego medalu na torze w Toruniu, mam nadzieję, że w sezonie 2020 ponownie powalczymy o miejsce w ligowej czołówce - powiedział Piotr Żyto.

Kandydatura Piotra Żyto na trenera Stelmetu Falubazu była dla mnie jedną z najbardziej naturalnych. Pracując z naszą drużyną w sezonach 2009 i 2010 był osobą w pełni oddaną klubowi i bardzo profesjonalną. Liczę, że jego doświadczenie pomoże nam w realizacji celów, które sobie zakładamy - powiedział Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA.

Więcej informacji podczas konferencji prasowej z nowym trenerem, której termin zostanie podany na początku listopada.