Aktualności

Rozkład Jazdy| W niedzielę Derby przy W69. Wcześniej sporo ścigania

Przed nami kolejny ciekawy żużlowo tydzień. Dziś i jutro w Czechach Jan Kvech rywalizować będzie w turniejach o mistrzostwo kraju. Nasi juniorzy zaplanowane mają natomiast starty w kolejnych rundach DMPJ. Tydzień zakończymy mocnym uderzeniem, bo pierwszymi w tym sezonie Derbami Ziemi Lubuskiej.

Wtorek 04.05
◾️ 18:00 Mistrzostwa Czech "Puchar ACR" w Pradze, Jan Kvech

W Pradze odbędzie się dzisiaj pierwsza z dwóch rund rywalizacji o Mistrzostwo Czech. Żużlowcy zza południowej granicy rywalizować będą dodatkowo o miejsce w międzynarodowych eliminacjach do Mistrzostw Świata i Europy. Na liście startowej Jan Kvech, wychowanek praskiego klubu.

Środa 05.05
◾️ I runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Gorzowie, Francepol Falubaz Junior Zielona Góra
◾️ 17:00 Mistrzostwa Czech "Puchar ACR" w Pardubicach, Jan Kvech

W środę w Gorzowie Wielkopolskim zaległa runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów z udziałem drużyny Francepol Falubaz Junior Zielona Góra. Tego dnia w Czechach Jan Kvech powalczy w drugiej i ostatniej rundzie Pucharu Czech. Tym razem zawodnicy powalczą na torze w Pardubicach. 

Czwartek 06.05
◾️
II runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Gorzowie, Francepol Falubaz Junior Zielona Góra

W czwartek drugi dzień zmagań juniorów na torze w Gorzowie. Francepol Falubaz Junior Zielona Góra rywalizować będzie z drużynami Stali, Unii Leszno.

Niedziela 09.05
◾️
19:15 V runda PGE Ekstraligi Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - Moje Bermudy Stal Gorzów

Żużlowy tydzień zakończymy przy W69 meczem V rundy PGE Ekstraligi. Marwis.pl Falubaz zmierzy się z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Derby to mecze, które elektryzują całą żużlową Polskę. Pojedynek dwóch odwiecznych rywali w tym roku również będzie wyjątkowy. Zielonogórzanie po porażce z Motorem Lublin nie mogą pozwolić sobie na kolejną stratę punktów na własnym torze. Gorzowienia natomiast mają na koncie trzy zwycięstwa, a w składzie dwóch najskuteczniejszych zawodników ligi Bartosza Zmarzlika i Martina Vaculika. Dwukrotny Indywidualny Mistrza Świata w tym roku jest praktycznie bezbłędny, natomiast Słowak będzie chciał wykorzystać doświadczenie zebrane podczas jazdy w Zielonej Górze w dwóch ostatnich sezonach.