Aktualności

Środa z Falubazem: Piłkarskie święto w Zielonej Górze, finał Elitserien

Przed nami bardzo ciekawa środa. Piłkarski Falubaz stanie przed olbrzymią szansą awansu do 1/16 Pucharu Polski. Dziś naszych piłkarzy czeka jednak trudne zadanie, mecz z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki. Wieczorem przeniesiemy się do Eskilstuny, gdzie o 19:00 rozpocznie się rewanżowy finał Elitserien.

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra - Wigry Suwałki, 16:00

Na ten dzień kibice nie tylko w Zielonej Górze, lecz całym naszym regionie czekali od dawna. Zwycięzca lubuskiego Pucharu Polski w sezonie 2017/2018 w pierwszej rundzie szczebla centralnego zmierzy się z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki.

Stawka meczu jest ogromna. Oprócz awansu do kolejnej rundy, zwycięska ekipa zgarnie 30.000 zł nagrody od PZPN i stanie przed dużą szansą zagrania z ekstraklasowcem. Spotkanie poprowadzi Tomasz Białek z Drezdenka. Jego pierwszy gwizdek zabrzmi o 16:00. Bilety w cenie 15 złotych można nabywać w przedsprzedaży. Są dostępne w naszym sklepie kibica w Auchan. Będzie można je nabyć też w kasie na stadionie. Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na "Dołek". Niecodziennie możemy gościć nie tylko w Zielonej Górze, lecz w całym województwie lubuskim drużynę tego kalibru. Przygotowaliśmy dla Was wiele niespodzianek, a jedną z nich będzie losowanie nagród w przerwie meczu. Może to właśnie Ty wyjedziesz do domu nowiutkim rowerem ufundowanym przez Cossack fit for you?

#drużynokibiców, na Was najmocniej liczymy. Potrzebny będzie Wasz doping, który pomoże Falubazowi w walce z dużo silniejszym rywalem. Zabierzcie ze sobą znajomych, a także barwy naszego klubu. Stwórzmy wspólnie atmosferę wielkiego piłkarskiego święta. Piłkarze na pewno dadzą z siebie wszystko i proszą o Waszą obecność. Ubierzcie się ciepło i... do zobaczenia na "Dołku"!


Smederna Eskilstuna - Dackarna Malilla, 19:00

Dziś poznamy Drużynowego Mistrza Szwecji. Na chwilę obecną będzie to stary-nowy Mistrz, bowiem bardzo blisko obrony tytułu jest Smederna z Michaelem Jepsenem Jensenem w składzie. Wczoraj wygrali oni w Malilli 44:46 i dziś będą bronić tej dwupunktowej zaliczki. Czy się uda? Smederna była do tej pory znana z odrabiania strat. Udało się to w tym roku w półfinale, udało się też rok temu w finale. Tym razem MJJ i spółka będą musieli skupić się na obronie.

Smederna Eskilstuna : 1. Fredrik Lindgren, 2. Krzysztof Buczkowski, 3. Michael Jepsen Jensen, 4. Mikkel Michelsen, 5. Niels Kristian Iversen, 6. Pontus Aspgren, 7. Linus Ekloef
Dackarna Malilla: 1. Greg Hancock, 2. Paweł Przedpełski, 3. Maciej Janowski, 4. Oliver Berntzon, 5. Krzysztof Kasprzak, 6. Joel Kling, 7. Hans Andersen