Aktualności

Weekend z Falubazem (31.08 - 02.09)

Najbliższy weekend z Falubazem to dwie piłkarskie imprezy w Zielonej Górze, oraz wyjazdowe występy naszych żużlowców. Tym razem kibice Falubazu mają natomiast wolną niedzielę.

Weekend z Falubazem rozpoczynamy od piątkowego meczu duńskiej Superligi z udziałem Madsa Hansena. W sobotę falubazowe imprezy rozpoczynamy o 14:00. Na zielonogórskim deptaku o tej porze rozpocznie się piłkarski turniej rodzinny "Piłkarska Dziesiątka z APMM Faubaz". Dla uczestników zabawy przewidziane nagrody w postaci biletów na najbliższe zawody żużlowe oraz mecze IV ligi piłkarskiej. Kontynuacją piłkarskich emocji będzie popołudniowy turniej IV ligi piłki nożnej w której Falubaz Gran-Bud zmierzy się z drużyną MKS Polmo Kożuchów. Pierwszy gwizdek tego spotkania o godzinie 17:00.

Na sobotę zaplanowane są także trzy żużlowe imprezy z udziałem naszych zawodników. Już o 14:15 w duńskim Brovst Grzegorz Zengota i Michael Jepsen Jensen rozpoczną ściganie w finale Mistrzostw Europy Par. O tej samej godzinie w Daugavpils Mads Hansen z młodzieżową reprezentacją Danii powalczy w finale Mistrzostw Europy. Trzymamy kciuki za Polaków oraz udany występ Duńczyka. O 15:30 w Chorzowie na Stadionie Śląskim rozpocznie się mecz towarzyski Polska - Reszta Świata, w składzie Biało - Czerwonych zobaczymy Patryka Dudka. Wieczorem w niemieckim Cloppenburgu Martin Smolinski i Kacper Gomólski wystartują w turnieju McDonals`s Super Cup.

Tym razem niedziela będzie dniem wolnym dla kibiców Falubazu. Nieoznacza to jednak brak sportowych emocji. Tego dnia w PGE Ekstralidze oraz 1. Lidze Żużlowej rozegrane zostaną mecze półfinałowe, które obejrzeć będzie można w telewizji. Szczególnie ciekawie zapowiada się dla nas mecz w Gnieźnie, gdzie Start zmierzy się z ROW-em Rybnik. Obie drużyny powalczą o awans do finału pierwszej ligi. Falubaz czeka na rywala w barażach więc zarówno niedzielny mecz w Gnieźnie, jak i piątkowe starcie w Daugavpils (drugim juniorem Motoru Lublin będzie Nile Tufft) wskakują na naszą listę imprez obserwowanych.

Piątek 31.08
18:00 półfinał 1. Ligi Żużlowej, Lokomotiv Daugavpils - Speed Car Motor Lublin (Nile Tufft), stadion żużlowy w Daugavpils
19:15 Superliga, Region Varde Elitesport (Mads Hansen) - Holstebro Elite, stadion żużlowy w Outrup

Sobota 01.09
14:00 - 16:00 Piłkarska 10 z APMM Falubaz Zielona Góra, zielonogórski deptak
14:15 finał Mistrzostw Europy Par, Grzegorz Zengota i Michael Jepsen Jensen, stadion żużlowy w Brovst
14:15 final Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, Mads Hansen, stadion żużlowy w Daugavpils
15:30 Polska (Patryk Dudek) - Reszta Świata, Stadion Śląski w Chorzowie
16:00 VIII Kolejka I Ligi Rugby, Wataha Rugby Club Zielona Góra - RC Arka Rumia, stadion UZ przy ul. Wyspiańskiego
17:00 IV liga piłki nożnej, Falubaz Gran-Bud Zielona Góra - MKS Korona Kożuchów, stadion piłkarski przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze
19:30 McDonald's Super Cup, Martin Smolinski i Kacper Gomólski, stadion żużlowy w Cloppenburgu