Aktualności

Wojciech Domagała| To była dobra decyzja. Finał to święto żużla

 Ze względu na złe warunki atmosferyczne i niekorzystne prognozy pogody na najbliższe dni już dzisiaj zdecydowano się przełożyć drugi mecz finałowy w Ewinner 1. lidze żużla.

- Przełożenie finałowego spotkania już dzisiaj to dobra decyzja telewizji i władz ligi. Oczywiście ubolewamy nad tym, że mecz nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Z drugiej strony wszyscy oczekujemy żużlowego widowiska i święta sportu. Niestety w ostatnich dniach aura w Zielonej Górze była mocno kapryśna. Serwisy meteorologiczne przewidywały i nadal przewidują opady. Padać ma nie tylko w nocy, ale i w godzinach porannych. Co gorsza w sobotę kilkukrotnie pojawił się deszcz, którego nie było w żadnych prognozach. W dodatku termometry wskazują niskie temperatury. W nocy i rano jest to raptem kilka stopni. Przygotowanie toru do bezpiecznego ścigania w takich warunkach jest praktycznie niemożliwe. Pozostaje nam więc trzymać kciuki za to, aby prognozy na najbliższy tydzień się sprawdziły. We wtorek deszcz ma ustać, a temperatura ma wzrosnąć do kilkunastu stopni - powiedział Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA.

Przypomnijmy, że mecz Stelmet Falubazu Zielona Góra z Cellfast Wilkami Krosno przełożono na niedzielę 25 września na godzinę 15:00.