Aktualności

#ZIELES| FOGO Unia osłabiona w niedzielnym meczu!

Kłopoty zdrowotne jednego z podstawowym zawodników FOGO Unii Leszno. Australijczyk Jaimon Lidsey w miniony weekend zaliczył groźny upadek na torze w Daugavpils. Co prawda u żużłowca nie stwierdzono złamań, ale dostanie on kilka dni przerwy od jazdy.

- W niedzielę Jaimon Lidsey jeszcze nie pojedzie. Niezależnie od wyników trwających badań. Niech odpocznie, nie będziemy ryzykować. Zastąpi go Szymon Szlauderbach - przekazał Piotr Baron, menedżer Fogo Unii Leszno, serwisowi sportowefakty.pl

Australijczyk pierwsze badania przeszedł jeszcze na Łotwie. W poniedziałek wrócił do Polski, i już w Lesznie ponownie został przebadany. Lekarze potwierdzili wstrząs mózgu u Australiczyka, ale wykluczyli złamania. Sztab FOGO Unii postanowił jednak działać prewencyjnie i da swojemu zawodnikowi kilka dni na powrót do pełnej formy.

W niedzielnym meczu w Zielonej Górze Jaimona Lidseya zastąpi Szymon Szlauderbach. Będzie to jego debiut w PGE Ekstralidze w sezonie 2021. Do tej pory wychowanek leszczyńskiej drużyny występował w rozgrywkach drugiej ligi, gdzie zdobywał punkty dla Kolejarza Rawicz.