Aktualności

#KSF2k17 Play-offy, sukces DuZersa, rozstania i powroty

Końcówka grudnia to zazwyczaj czas podsumowań kończącego się roku. Dziś ostatni artykuł w którym przypomnimy sobie najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich dwunastu miesiącach.

WRZESIEŃ

Fatalnie zakończył się dla Sebastiana Niedźwiedzia występ w półfinałowej rundzie DMPJ w Rybniku. W swoim ostatnim biegu Seba wpadł w dmuchaną bandę i opuścił tor w karetce. Pierwsze diagnozy lekarzy mówią o urazie kręgosłupa. Więcej

Zielonogórzanie wyjeżdżają z Leszna z dziesięcioma punktami straty. Wynik otwarty i Falubaz Zielona Góra w rewanżu przy W69 ma realne szanse na odrobienie start z dzisiejszego meczu. Więcej

We wrześniu premierę miał falubazowy teledysk Idyla Winyla "K.S. Falubaz". Jego produkcją zajęła się ekipa ZOOM Studio, a ważne role odegrali w nim Andrzej Huszcza, Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek. Więcej

Udany występ naszych zawodników w niemieckiej Grand Prix w Teterow. Jason Doyle zakończył turniej na trzecim miejscu, a Patryk Dudek odpadł dopiero w półfinale. Więcej

Zielonogórzanom nie udało się odrobić strat z pierwszego meczu. Już po trzynastym biegu rewanżowego spotkania było wiadomo, że Falubaz nie uzbiera wymaganych 50 punktów. Mecz zakończył się remisem 45:45 a najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie był Jarosław Hampel. Więcej

Nie udało się Falubazowi Zielona Góra wywieźć zadowalającego wyniku z Gorzowa i pierwszy mecz o brązowy medal przegrywają 38:52. Wśród zielonogórzan najlepiej punktowali Jason Doyle 13 punktów, oraz Patryk Dudek 10+1. Więcej

Mycha w białym kole to znak kojarzący się jednoznacznie z Falubazem Zielona Góra. Herb naszej drużyny został wyróżniony przez serwis polskielogo.net i bierze udział w plebiscycie "Logo Roku 2017". Więcej

Złe informacje napływają do nas z Anglii, gdzie pierwszy półfinał Premiership pomiędzy Wolverhampton Wolves, a Belle Vue Aces. W czternastym biegu spotkania groźnie na tor upadł Jacob Thorssell. Więcej

Mateusz Tonder szósty w Pardubicach. Dla naszego zawodnika był to pierwszy występ w turnieju międzynarodowym. Z debiutu może być bardzo zadowolony, gdyż wystąpił w biegu finałowym zawodów. Więcej

PAŹDZIERNIK

To nie był z pewnością dzień zawodników Falubazu Zielona Góra. Nie tylko nie udało się odrobić czternaście punktów strat z pierwszego meczu ale także zwyciężyć na własnym torze. Zielonogórzanie minimalnie przegrali ze Stalą Gorzów 44:46. Więcej

Jarosław Hampel spędził w Zielonej Górze pięć sezonów. W tym czasie zdobył złoty oraz brązowy medal, trenował na obozach zimowych, wziął udział w spotkaniach z kibicami, uczestniczył w akcjach charytatywnych, testował samochody, a także latał samolotem grupy akrobacyjnej Żelazny. Zobaczcie reportaż FalubazTV podsumowujący okres startów Jarka Hampela w Falubazie. Więcej

Patryk Dudek w świetnym stylu wygrywa przedostatnią rundę Grand Prix w sezonie 2017 na torze w Toruniu! Jednocześnie zawodnik Falubazu Zielona Góra umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Więcej

Rafał Karczmarz zwycięzcą IV Memoriału Rycerzy Speedwaya. W Zielonej Górze młodzi żużlowcy uczcili pamięć tragicznie zmarłych żużlowców Falubazu. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny okazał się Mateusz Burzyński, który zajął siódme miejsce. Więcej

Patryk Dudek dokonał historycznej rzeczy! W pierwszym sezonie startów w Grand Prix zdobył srebrny medal, co jest najlepszym wynikiem w historii całego cyklu. Patryk srebrny medal zapewnił sobie już w trzeciej serii. Więcej

O godzinie 1:30 w nocy do parku maszyn przy W69 wjechała biała limuzyna, która przywiozła Indywidualnego Wicemistrza Świata - Patryka Dudka. Na DuZersa czekali przyjaciele oraz kibice. Więcej

LISTOPAD

Falubaz Zielona Góra odkrywa karty przed sezonem 2018! Podczas trwającej w Brodach Żarskich gali podsumowującej sezon 2017 w wykonaniu naszej drużyny zaprezentowani zostali trzej nowi zawodnicy w zespole. Więcej

Jacob Thorssell zostaje w Falubazie Zielona Góra! Szwedzki żużlowiec zwiąże się z naszym klubem rocznym kontraktem. Informację o przedłużeniu umowy przekazano podczas gali podsumowującej sezon 2017. Więcej

Zabawna kompilacja najciekawszych wydarzeń z udziałem zawodników Falubazu Zielona Góra w sezonie 2017. Premiera materiału miała miejsce podczas posezonowej gali w Brodach Żarskich. Więcej

Pan Krzychu wraca do Zielonej Góry! Krzysztof Jabłoński związał się z zielonogórskim klubem kontraktem warszawskim, który umożliwi mu dalsze poszukiwanie klubu na sezon 2018. Więcej

Niespodziewany ruch zielongórskiej drużyny na koniec okresu transferowego. Roczny kontrakt z Falubazem podpisał najlepszy niemiecki żużlowiec - Martin Smoliński, którego w tym roku oglądaliśmy w kilku turniejach Grand Prix. Więcej

Budowę składu na sezon 2018 kończymy perspektywicznym dwuletnim kontraktem. Z naszą drużyną związał się bowiem 17-letni Mads Hansen, który w tym roku pokazał się ze świetnej strony w międzynarodowych turniejach. Więcej

Marek Cieślak nie będzie pełnił funkcji trenera zielonogórskiej drużyny w sezonie 2018. Szkoleniowiec w Falubazie spędził ostatnie dwa lata, w których nasza drużyna zajęła odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Więcej

 

GRUDZIEŃ

Znamy pierwsze nazwiska w sztabie szkoleniowym Falubazu Zielona Góra na sezon 2018. Na specjalnej konferencji prasowej zaprezentowano trenerów, którzy pracować będą z młodzieży. Więcej

Na czele sztabu szkoleniowego zielonogórskiego Falubazu w sezonie 2018 stanie Adam Skórnicki. 41-letni trener związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem. Więcej

Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej wydał komunikat, z którego wynika, że Zielonogórski Klub Żużlowy SSA otrzymał warunkową licencję na starty w rozgrywkach ligowych w sezonie 2018. Więcej

Ligowe ściganie 2018 rozpoczniemy od mocnego uderzenia. Falubaz Zielona Góra w piątek 6 kwietnia wybierze się do Tarnowa na mecz z tamtejszą Unią. Będzie to jednocześnie pierwsze ligowe spotkanie całych rozgrywek. Więcej

16 grudnia w hali CRS w Zielonej Górze odbyła się XIII edycja akcji "Warto jest pomagać". Na scenie wśród wielu popularnych artystów pojawili się także nasi żużlowcy, którzy wykonali kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Zobaczcie jak poradzili sobie w roli piosenkarzy. Więcej

TOP5 FalubazTV