Aktualności

#KSF2k17 Obozy zimowe i mocny początek sezonu żużlowego

Końcówka grudnia to zazwyczaj czas podsumowań kończącego się roku. Dziś pierwszy z trzech artykułów w których przypomnimy sobie najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich dwunastu miesiącach.

STYCZEŃ

7 stycznia obchodziliśmy rocznicę podpisania umowy o sponsoring tytularny z firmą Ekantor.pl. Jej Dyrektor Zarządzający - Kamil Miłkowski, w rozmowie z serwisem sponsoringsport.pl, podsumował doychczasową współpracę z żużlowym Falubazem. Więcej

Narty biegowe, zjazdówki, zajęcia ogólnorozwojowe oraz integracja. Tak wygląda każdy dzień na obozie żużlowej reprezentacji Polski, który od wczoraj trwa w Szklarskiej Porębie. Udział w nim bierze dwójka zawodników naszej drużyny. Więcej

Kolejny plebiscytowy sukces Patryka Dudka. Wczoraj odebrał on nagrodę dla Najlepszego sportowca Zielonej Góry w roku 2016. Więcej

„Sto lat Legendo” - pod takim hasłem będziemy świętować 60-te urodziny Andrzeja Huszczy. Impreza odbędzie się 10 marca w Centrum Rekreacyjno-Sportowym podczas prezentacji Falubazu. Więcej

LUTY

Mateusz Koszela: Derbów słuchałem w Smoleńsku. W sezonie 2013 Mateusz rozmawiał z zawodnikami Falubazu Zielona Góra w cyklu "Do rosołu z..." Następnie był jednym z autorów materiałów FalubazTV. W roku 2016 przeżył największą, jak do tej pory, przygodę życia. Pokonał autostopem ponad 21 tysięcy kilometrów. Przejechał całą Azję, aż do Birmy, gdzie odbywały się piłkarskie Mistrzostwa Azji Południowo-Wschodniej. Rozsiądźcie się wygodnie i koniecznie przeczytajcie tę niesamowitą rozmowę. Więcej

Najlepsze teksty i niepublikowane do tej pory materiały z serii #FalubaziakiTV. Przedstawiamy ostatni odcinek rozmów z zielonogórskimi przedszkolakami. Więcej

W Szklarskiej Porębie trwa obóz zimowy Falubazu Zielona Góra. Dziś nasi żużlowcy odbyli trening na nartach biegowych w Jakuszycach, gdzie spotkali się z zielonogórskimi dziennikarzami. Zobaczcie jaka atmosfera panowała na tych zajęciach. Więcej

Prezes Zdzisław Tymczyszyn w poniedziałek dołączył do drużyny, która przygotowuje się na obozie zimowym w Szklarskiej Porębie. Włodarz ZKŻ SSA w rozmowie z FalubazTV ocenia całe zgrupowanie oraz atmosferę w zespole. Więcej

Idealne warunki atmosferyczne w Szklarskiej Porębie, Jakuszycach i Harrachovie. Komfortowe warunki zakwaterowania w Norweskiej Dolinie. W takich okolicznościach żużlowcy Falubazu spędzili tydzień na zimowym obozie kondycyjnym. Więcej

Szwed Jacob Thorssell ma za sobą pierwszy obóz z drużyną Falubazu Zielona Góra. Żużlowiec brał aktywny udział we wszystkich treningach, choć jak nam przyznał, były to jego początki z narciarstwem. Więcej

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci żużlowca i trenera Jana Grabowskiego. To człowiek bardzo zasłużony dla zielonogórskiego żużla, poprowadził drużynę do zdobycia kilku medali Drużynowych Mistrzostw Polski. Więcej

To już zielonogórska tradycja. Od kilku sezonów towarzyszymy Piotrowi Protasiewiczowi podczas pierwszego pozimowego odpalenia motocykla. Dziś nastał ten moment. Motocykle znów zawarczały przy W69. Sezon coraz bliżej. Więcej

Jak po szwedzku mówi się na zębatkę? Co to znaczy "tack så mycket"? Podczas obozu w Szklarskiej Porębie Patryk Dudek i Jacob Thorssell wzięli udział w krótkiej lekcji języka polskiego i szwedzkiego. Więcej

MARZEC

Andrzej Huszcza: Czuję się człowiekiem spełnionym. Niezniszczalny i niezatapialny Andrzej Huszcza. Legenda Falubazu. Na żużlu jeździł do 50-tki. Dziesięć lat później wspólnie z żoną Małgorzatą zaprasza kibiców na przyjęcie urodzinowe i prezentację drużyny. Więcej
 
Piotr Protasiewicz w niedzielę z treningów kartingowych z Włoch, a już dziś wsiadł na motocykl i zaliczył pierwszy żużlowy trening na torze w Ostrowie. Więcej
 
Zobacz kevlary żużlowców Falubazu na sezon 2017. Nowoczesny design i ukochane żółto-biało-zielone barwy łączy w sobie projekt, który powstał przy współpracy z młodą polską marką Diligent. Więcej

Podczas prezentacji zaproszeni goście oraz kibice zaśpiewali najgłośniejsze"Sto lat" dla solenizanta, legendy - Andrzeja Huszczy! Więcej

Film nakręcony specjalnie dla Andrzeja Huszczy. Z okazji 60. urodzin koledzy z toru oraz inne osoby związane z żużlem wspominają karierę Andrzeja Huszczę oraz składają mu najszczersze życzenia. Więcej

Zobaczcie jak nasi żużlowcy radzili sobie na pierwszym treningu po zimowej przerwie. Więcej

Przy W69 znów zawarczały motocykle, a żużlowcy znów kręcili kółka na torze. Po dużych staraniach toromistrza Adama Wareckiego dziś o 14:00 nasi zawodnicy rozpoczęli trening, który potrwał około dwóch godzin. Więcej

Pierwszy test mecz w sezonie 2017 za nami. Falubaz Zielona Góra zmierzył się na wyjeździe z Włókniarzem Częstochowa i odniósł pewne zwycięstwo. Więcej

Zielonogórski Falubaz nie miał najmniejszym problemów z pokonaniem pierwszoligowej Unii Tarnów w rozegranym dziś przy W69 mecz sparingowym. W naszym zespole z dobrej strony zaprezentowali się wszyscy zawodnicy. Więcej

DuZers wygrywa III Memoriał Rycerzy Speedwaya. To już trzecia edycja Memoriału Rycerzy Speedwaya, w którym uczcimy pamięć tragicznie zmarłych żużlowców Falubazu Zielona Góra. Więcej

KWIECIEŃ

Polska wygrywa z Resztą Świata. Święto żużla przy W69. Te zawody z pewnością na długo zapadną w naszych pamięciach. Nie często zdarza się bowiem, że składy obu zespołów są tak silne. To był żużel na światowym poziomie, a rozstrzygnięcie pojedynku w ostatnim biegu spowodowało, że kibice opuszczali stadion w pełni zadowoleni. Więcej
 
Zwycięstwem Patryka Dudka zakończył się rozegrany w Gorzowie Memoriał Edwarda Jancarza! Więcej
 
W Rybniku rozegrano trening punktowany pomiędzy miejscowym ROW-em a Falubazem Zielona Góra. Zielonogórzanie w niepełnym składzie przegrali 43:47 a najlepszym zawodnikiem został Patryk Dudek, który zdobył 10 oczek. Więcej
 
Drugi towarzyski pojedynek żużlowców z Zielonej Góry i Rybnika przed ligowym sezonem 2017. Tym razem Falubaz i ROW zmierzyli się na torze w Zielonej Górze. Więcej
 
Nie odbędzie się zaplanowany na poniedziałek mecz I rundy PGE Ekstraligi pomiędzy Falubazem Zielona Góra a GKM-em Grudziądz. Najnowsze prognozy nie są optymistycznie i organizatorzy zdecydowali się już teraz podjąć decyzję o przełożeniu spotkania. Więcej
 
Czołówka polskiego żużla walczyła przy W69 w finale Złotego Kasku oraz krajowych eliminacjach do Grand Prix 2018 i SEC 2017. Najlepszy w całym turnieju okazał się Przemysław Pawlicki. Więcej
 
Falubaz Zielona Góra w efektowny sposób zainaugurowała rozgrywki PGE Ekstraligi. W sobotę nasza drużyna pewnie pokonała Apator Toruń 54:36. Zobaczcie wszystkie nasze materiały z tego spotkania. Więcej

Świetny debiut Patryka Dudka w Grand Prix! W pierwszej rundzie tegorocznych Mistrzostw Świata DuZers pojechał w wielkim finale i zajął trzecie miejsce. W finale wystąpił także Jason Doyle. Więcej

Wszystkie nasze materiały z meczu III rundy PGE Ekstraligi w Lesznie, w którym Falubaz zmierzył się z Unią. Dwie galerie zdjęć, materiały FalubazTV oraz pomeczowe komentarze. Więcej

 TOP 5 FalubazTV